Rychlý kontakt
tel:581 796 343
mobil:777 785 913
GPS:49°34´1.37´´N
17°37´21.58´´E

OMLOUVÁME SE, V PRODEJNĚ NEMUSÍ BÝT SIGNÁL - VOLTE PEVNOU LINKU

Julia

Julia

Stromy rostou středně silně, později, zvláště na podnoži M 9, jen slabě. Celkově mají charakter kompaktního růstu. Koruny v přirozeném stavu mají vysoce kulovitý tvar, nejdříve jsou řidší, avšak postupně zahušťují a brzy vyžadují průklest. Tato vlastnost je vyvolána plodností na středně dlouhých proutcích, které z terminálních pupenů zakvétají a vzniklé plodonoše dále rozvětvují.Stromy kvetou raně a jsou dobrými opylovači.

Plody mají pravidelný, ploše kulovitý, většinou souměrný. Slupka je silná a pevná, hladká, jen slabě mastná. Základní barva je zelenavě krémová, avšak téměř vždy bývá prakticky zcela překryta nejdříve jasně rozmytou červenou barvou, která s postupující zralostí tmavne.

Dužnina je krémově žlutá, jemná, tužší, středně šťavnatá a příjemně voní. Chuť je velmi dobrá, navinule sladká, příjemně aromatická. Po rozkrojení jen málo hnědne. Plodnost je velmi raná, dosti vysoká a pravidelná. Stromy jsou velmi odolné proti strupovitosti i proti padlí . Plody jsou odolné proti otlačení.

Sklizňová zralost v závislosti na poloze a teplotních podmínkách roku nastává nejčastěji v druhé polovině července, v chladnějších polohách začátkem srpna. Dobře vyzrálé plody je možno konzumovat ihned po sklizni. V nechlazených prostorech vydrží v dobrém stavu asi 10-14 dní. Odrůda spojuje dobrou kvalitu plodů s celkovou pěstitelskou nenáročností. Odrůd tohoto typu s ranou dobou zrání je zatím velmi málo.